Teisingumo prieinamumo skatinimas padeda vyresnio amžiaus žmonėms išlaikyti savo orumą. Vyresnio amžiaus žmonės turi turėti galimybę veikti ir ginti savo teises teisme .

Vyresnio amžiaus žmonės nėra vienalytė grupė, jų padėtis skiriasi priklausomai nuo amžiaus, lyties, pajamų, padėties šeimoje, išsilavinimo lygio, būsto tipo ir galimos priklausomybės bei laipsnio.

Tačiau stereotipai ir išankstiniai nusistatymai apie senyvo amžiaus žmonių gebėjimų ir įgūdžių silpimą veda juos į grupę, kuri laikoma priklausoma.

Todėl pagyvenusių ir vyresnio amžiaus žmonių teisės dažnai apsiriboja negalios, sveikatos ir priklausomybės klausimais.

„  Progresuojantis Prancūzijos gyventojų senėjimas ir dėl to didėjanti fizinė bei psichologinė priklausomybė yra rimtas reiškinys, kurį patvirtina visos demografinės prognozės.

60 ir daugiau metų žmonių , kurių 2000 Buvo 12,5 mln. (arba 22 proc. gyventojų), 2020 metais jų bus 17 mln., o 2040 metais – beveik 21,5 mln. Žmonės, kurie sudarys beveik trečdalį visų gyventojų. » ( Audito Rūmų ataskaita dėl išlaikomų pagyvenusių žmonių, 2005 m. lapkričio mėn .)

Nors vyresnio amžiaus žmonės sudaro didelę ir vis didėjančią gyventojų dalį, jų teisinių poreikių ir veiksmingos galimybės kreiptis į teismą bei teisingumo tyrimai nebuvo atlikti .

Tačiau materialinės ir finansinės kliūtys bei išankstinės nuostatos yra tikros kliūtys vyresnio amžiaus žmonėms kreiptis į teismą.

Imantis teisinių veiksmų ir ginant jų teises padeda išlaikyti vyresnio amžiaus žmonių pripažinimą ir orumą visaverčiais žmonėmis.

Todėl, nepaisant jų įvairovės, vyresnio amžiaus žmonės turi būti informuoti apie savo teises, reikšti savo nuomonę ir sprendimus, pakarti teisėją ir turėti galimybę apsiginti, kad būtų užtikrinta savo asmens, savo turto ir, svarbiausia, apsauga. , jų interesus. dėl pensijų (išėjimo į pensiją, grįžimo ir kt.), šeimos teisės , vartojimo , globos ir priežiūros prašymų , nekilnojamojo turto , paveldėjimo , Pagalba (pagalba namuose, pagalba namuose, asmeninė pagalba siekiant savarankiškumo) Apgyvendinimas (senelių namai, senelių namai, apgyvendinimas išlaikytiniams ir kt.).