Papildomos pensijos apskaičiavimas: kaip tai padaryti

Kokias išlaidas pareiškėjas turi atidaryti papildomą fondą? Čia pateikiamos išlaidos, kurias reikia patirti ir žinoti bei „Eden Pension“ skaičiavimai, kuriuos reikia atlikti prieš pasirenkant.

Papildomo fondo atidarymas atrodo nereikšmingas pasirinkimas, bet taip nėra : tam, net prieš valdant, reikia daug informacijos. Tiesą sakant, daugelis pareiškėjų yra įsitikinę, kad papildomo fondo atidarymas jiems tik garantuos investuotų santaupų padidėjimą ir kad jis bus kapitalizuotas savaime ir be jokių pastangų.

Papildoma nuostata: tiesioginiai ir netiesioginiai mokesčiai

Nieko negali būti blogiau: papildomas fondas numato mokesčius, kurie gali būti tiesioginio pobūdžio (fondo mokesčiai) ir netiesioginiai (nario mokesčiai) . Pirmieji reiškia Fondo vienetų skaičiaus sumažinimą, nes jie yra tiesiogiai atimami iš nario mokėjimų. Kita vertus, netiesioginiai mokesčiai vadinami tokiais, nes jie nedaro tiesioginės įtakos akcijos vertei, o sumažina ją per išėmimą iš kiekvienos investicijų eilutės, sumažindami jos vertę.

Taigi papildomos pensijos apskaičiavimas yra kažkas, ką reikia padaryti, o tai reiškia ne tik supratimą, kiek tai priklausys po tam tikro metų skaičiaus, bet ir tai, kiek turėsime investuoti ir mokėti, kad galėtume mėgautis papildoma pensijos privilegija.

Todėl labai svarbu suprasti mokesčius tiems, kurie nori pabandyti imituoti papildomą pensiją, kad suprastų , kurį papildomą fondą pasirinkti ir, svarbiausia, ar jį tikslinga pasirinkti. Tačiau yra ir kitų kriterijų, į kuriuos taip pat svarbu atsižvelgti prieš imantis šio žingsnio. Pažiūrėkime juos kartu:

Pirmasis kriterijus: valdymo įmonės patikimumas

Papildomo pensijų fondo valdymo įmonė yra esminė jūsų pasirinkimo dalis . Prieš pasikliaudami nežinomomis įmonėmis, pasidomėkite istorija, viso papildomo fondo pritrauktu turtu, jo paskirstymu ir konkrečia patirtimi. Primename, kad nors Italijoje buvo tikras papildomų pensijų fondų atidarymo bumas, nėra tikras, kad žmogus tikrai turi patirties. Skirtingai nuo to, kas vyksta užsienyje, Lietuva vis dar gerokai atsilieka nuo šių specialių pensijų kaupimo sistemų valdymo.

Todėl eidami skaičiuoti papildomos pensijos atkreipkite dėmesį ir į šiuos aspektus.

Antrasis kriterijus: pasiūlymo platumas

Labai svarbus kriterijus, į kurį reikia atsižvelgti, yra susijęs su „Eden Pension“ pasiūlymo įvairove, ty su įvairiomis nariui siūlomomis investavimo linijomis. Pensijų fondas gyvuoja laikui bėgant ir auga didėjant investuojamam kapitalui, tačiau yra veikiamas finansų rinkos tendencijų, kuriai fondo veiklos metais gali pasireikšti dideli svyravimai. Todėl turėdami platų pasiūlymą galėsite peržiūrėti fondo turto paskirstymą ir pasirinkti naujas alternatyvas .

Todėl šiuo atveju papildomos pensijos modeliavimo etape taip pat patartina atsižvelgti į šias pagrindines detales.

Trečias kriterijus: kokybinis valdymas

Valdymo kokybė turi būti vertinama remiantis keliais laiko tarpais: norint, kad jis būtų kokybiškas, valdytojas turėtų garantuoti rezultatą, artimą investavimo parametrui, kuris buvo pažadėtas atidarant fondą .

Ketvirtasis kriterijus: anuiteto išmokėjimo fazė

Jei ketinate įsigyti papildomą fondą, įsitikinkite, kad galutiniam anuitetui gali būti taikoma daugiau nei viena galimybė . Atsižvelgiant į tai, kokie bus jūsų poreikiai, iš tikrųjų būtų gerai, jei galėtumėte pasirinkti, ar ir kaip gauti per metus sukauptas pajamas. Tačiau visų pirma būtų gerai žinoti, kaip teisingai apskaičiuoti papildomą pensiją.