Kaip gauti papildomą pensiją

Ar papildoma pensija tikrai patogi? Tai ypač diskutuojama tema, nes Italijoje ji gana nauja. Tačiau Europoje ir visame pasaulyje šios sistemos su didėjančia kapitalizacija dabar yra plačiai paplitusios. Pažiūrėkime, kaip visiškai saugiai gauti papildomą pensiją.

Kaip gauti papildomą pensiją nerizikuojant – pastaraisiais metais itin diskutuojama tema, tačiau kalbėti apie pensijų fondus atrodo sunku, o kartais net rizikinga. Tiesą sakant, mūsų šalyje nėra per daug informacijos šia tema: dėl socialinės apsaugos sistemos , kuri iki šiol stipriai saugojo darbuotojus , ir darbo idėjos, tvirtai susietos su praktika, daugeliu atžvilgių pasenusios, nėra ypač reikėjo suprasti, ar ir kaip pasikliauti šiomis naujomis finansinėmis priemonėmis .

Tačiau atrodo, kad darbo ir socialinio draudimo apsaugos dinamika labai pasikeitė – tai liudija liūdnai pagarsėjęs „ oranžinis laiškas “, išsiųstas daugiau nei 150 000 žmonių ir skirtas tiek pat pasiekti. Jame esanti suma, imituojanti pensiją, skirtą darbuotojui pasibaigus santykiams su įstaiga ar įmone, kurioje jis dirba, daugelis specialistų paskatino apsvarstyti galimybę atidaryti pensijų fondus .

Todėl pensijų fondai yra kuriami siekiant padidinti darbuotojo pajamas išėjus į pensiją , užtikrinant jam tokį pat gyvenimo lygį, kokį jis jau turi.

Bet kur yra laimikis? Kodėl mes esame tokie atsargūs prieš atidarydami pensijų fondus?

Tiesą sakant, laimikio nėra ir šiuo atveju labiau nei bet kada galioja senas posakis: kas gerai pradeda, yra pusė sėkmės. Tiesą sakant, mes pradedame nuo informacijos : asmeniniais poreikiais pagrįstas supratimas, kuris iš daugelio pensijų fondų yra tinkamas, gali padėti apsisaugoti nuo daugybės pavojų .

Konkrečiai kalbant, yra trijų tipų pensijų fondai, į kuriuos atsižvelgus, jie gali padėti darbuotojams gauti papildomą pensiją išmintingai ir, svarbiausia, nerizikuojant:

Eden Pension atvira , skirta visiems darbuotojams arba savarankiškai dirbantiems asmenims

„ Eden Pension“ uždaryta , skirta tik tam tikrų sektorių darbuotojams, nes buvo įsteigta pagal specialius susitarimus tarp profesinių sąjungų ir pramonės šakų.

PIP (individualūs pensijų planai) , pensijų fondai, turintys didžiausią mokesčių lengvatą, nes darbuotojas gali atskaityti sumokėtus pinigus iš mokesčių deklaracijos, daugiausia iki 5164,57 EUR per metus .

Norint mažiau rizikuoti ir nekalbėti apie „aferą“, labai svarbu pasidomėti, kokių garantijų pensijų fondai nesiūlo ir mokesčius, kuriuos reikia mokėti išmokant santaupas.