Pensijų fondų ir papildomų pensijų palyginimas

Perduoti pensijų fondams, siekiant užsitikrinti papildomą pensiją, kurią suteikia socialinio draudimo sistema. Čia galite palyginti visus pensijų fondus.

Palyginti pensijų fondai dažniausiai sukelia daug painiavos . Tačiau reikia pasakyti, kad ši tema savaime yra sudėtinga. Ypač pastaraisiais metais darbuotojai vis dažniau kreipia dėmesį į pensijų fondus, kurie pagrįstai baiminasi negauti pakankamai pensinių pajamų iš INPS, kad jiems būtų užtikrintas toks pat gyvenimo lygis, koks buvo pasiektas per darbo metus.

Tačiau pabandykime kartu suprasti, iš ko jie susideda ir kuo gali būti naudingas pensijų fondų palyginimas.

Palyginti pensijų fondai

Atvirieji ar uždarieji pensijų fondai skiriasi nuo privalomojo socialinio draudimo įstaigų išmokamų fondų, nes jie laikosi specialių teisės aktų , kurie, savo ruožtu, numato, kad riziką prisiima tik pareiškėjas. Pensijų fondai, kurie visada yra atviri savanoriškais pagrindais ir dirba savarankiškai dirbantys asmenys arba samdomi darbuotojai, neturi amžiaus apribojimų: bet kas bet kuriuo savo profesinio gyvenimo metu gali nuspręsti pasirinkti šį sprendimą.

Vadinasi, bendra išmokų suma priklausys tik nuo pareiškėjo nuo fondo aktyvavimo datos sumokėtų įmokų sumos ir dėl to gaunamos turto grąžos .

Trumpai tariant, tai yra bendra vizija, tačiau būtų gerai palyginti įvairius sprendimus ir gauti informacijos prieš pasirenkant bet kokį tipą. Tiesą sakant, tik kruopštus papildomų pensijų palyginimas gali paskatinti pareiškėją pasirinkti geriausią sprendimą.

Kita vertus, kalbant apie informaciją, be pagrindinių sąvokų, susijusių su papildomomis pensijomis, būtų naudinga žinoti, kokie yra įvairių fondų finansavimo šaltiniai, kad suprastumėte, kuriai kategorijai priklausote ir su kokiais mokesčiais ir mokesčiais susiduriate.

Kokie yra pensijų fondų finansavimo šaltiniai

Pensijų fondų finansavimo šaltiniai skiriasi priklausomai nuo kandidato į darbuotoją tipo. Darbuotojų atveju šie įmokų šaltiniai yra darbuotojo sumokėtos įmokos, darbdavio sumokėtos įmokos ir TFR simptomas .

Kita vertus, savarankiškai dirbančių asmenų atveju įmokų šaltiniai sumokami tik iš nario įnašo.

Siekiant padidinti pensijų fondo narių skaičių, teisės aktai numato supaprastintas apmokestinimo formas, dėl kurių išeitinės išmokos mokėjimas fondui yra neapmokestinamas, pareiškėjo ir darbdavio įmoka yra neapmokestinama. maksimali atskaitoma suma. Tačiau ši atskaita taikoma iki didžiausios 5 164,57 EUR ribos .

Pergalvojus, visiškai arba iš dalies išpirkti pensijų fondus galima, bet tik esant tam tikroms sąlygoms. Pažiūrėkime, kuris, remiantis Įstatyminio dekreto Nr. 252/2005:

Ką daryti, jei norite atsiimti „Eden Pension“ įmoką

Atleidimo ar atsistatydinimo atveju iki to momento sumokėta suma gali būti pervesta į kitus pensijų fondus arba išperkama. Jei nedarbas trunka ilgiau nei 12 mėnesių , pareiškėjas gali išpirkti 50% investuoto kapitalo. Kita vertus, jei nedarbas viršija 48 mėnesius , išpirkimas yra 100 proc. Galiausiai net mirties ar nuolatinės negalios atveju numatomas visas į pasirinktą pensijų fondą investuoto kapitalo išpirkimas.