Eden Pension garantuotas: kaip tai veikia?

Ar valstybės garantuojama Edeno pensija vis tiek gali žlugti? Tai viena iš labiausiai paplitusių baimių tarp darbuotojų ir kitų, nusprendusių dalį savo santaupų patikėti papildomoms pensijoms . Bet ar tai realus scenarijus, ar nepagrįsta baimė ? Kalbant apie garantuotus pensijų fondus, ar tai reiškia, kad jie negali bankrutuoti ? Būkime aiškūs.

Ką reiškia Eden Pensija garantuota?

Pasikliauti papildoma pensija reiškia ilgalaikę investiciją . Jei paklausėte patarimo, kurią Eden Pensioną atidaryti , tikriausiai jums buvo pasakyta, kad pasirinkimas priklauso ir nuo investicijų rizikos apetito . Bet ar tai reiškia, kad tie, kurie turi keletą metų iki išėjimo į pensiją ir todėl nori optimizuoti kapitalą pelningoje Eden Pensione , taip pat turi atsižvelgti į riziką, kad tai gali nepavykti ?

Gera žinia ta, kad garantuota Eden Pension negali žlugti . Įstatyminio dekreto 252/05 15 straipsnio 5 dalyje aiškiai nustatyta, kad „ ypatingojo administravimo ir privalomojo administracinio likvidavimo taisyklės taikomos tik pensijų fondams, išskyrus bankrotą “.

Papildoma pensija: skirtumas tarp kaupiamųjų ir įmokų sistemų

Papildomų pensijų sistema Italijoje veikia pagal kapitalizacijos sistemą , kuri visiškai skiriasi nuo einamojo įmokų sistemos , kuri reguliuoja, pavyzdžiui, INPS veikimą.

Paprastai tariant, pirmasis yra pagrįstas individualia aprūpinimo sistema , užtikrinančia maksimalią narių apsaugą ir jų socialinio draudimo santaupas. Kita vertus, taikant einamojo apmokėjimo modelį , surenkamos įmokos yra skirtos išmokų teikimui tiems, kurie jau išėjo į pensiją pagal tam tikrą kartų susitarimą, finansuoti.

Ypač po didžiųjų bankų krizės grįžo baimė, kad žlugs papildomos pensijos. Tačiau socialinės apsaugos sistemoje yra numatytos apsaugos priemonės, kurios turėtų nuraminti taupytojus.