Suaugęs (arba emancipuotas nepilnametis) gali nesugebėti pats atlikti tam tikrų veiksmų, ypač įprastų kasdienio gyvenimo veiksmų . Ši negalia gali atsirasti dėl ligos, nelaimingo atsitikimo, priklausomybės , negalios ar silpnumo dėl amžiaus ar net kūno gebėjimo išreikšti norą pasikeitimo.
Siekdamas, kad pažeidžiamas asmuo neapgalvotai įsipareigotų savo asmens ar turto, įstatymų leidėjas nustatė keletą apsaugos režimų, leidžiančių asmeniui padėti arba jam atstovaujama , atsižvelgiant į aplinkybes .
Suaugęs žmogus, jei tik turi visus savo gebėjimus (arba padedamas mokytojo), gali pats organizuoti savo apsaugą, paskirdamas žmogų, kuris padėtų priimti sprendimus, kai to nedaro. geriau išreikšti savo valią apibrėžiant būsimos apsaugos įgaliojimus .
Šeimą stiprinanti, lankstesnė už globą ir gerovę, p Leidžia artimam vyrui, negalinčiam išreikšti valios, palaikyti ar atstovauti veiksmams, susijusiems su jo turtu ar asmeniu. . Taigi, sutuoktinis, gyvenimo draugas, sugyventinis ar net palikuonys, palikuonys, broliai ir seserys gali kreiptis dėl įgaliojimo ginti giminaitį. atstovauti jam arba atlikti vieną ar daugiau veiksmų jo vardu.
Jei šiai šeimai leidimas suteikiamas tomis pačiomis sąlygomis ir tvarka, kaip ir globai bei rūpybai, ir tam reikalingas globos teisėjo įsikišimas; tai nelaikoma apsauga. Tyrimą atliekantis teisėjas atleidžiamas iš pareigų priėmus leidžiamąją priemonę.
Įstatymų leidėjas yra nustatęs tris teisinės apsaugos reglamentus kiekvienam
pilnamečiam asmeniui, kuris dėl medicininių priežasčių sutrikusio psichikos ar fizinio pajėgumo negali vienas tenkinti savo interesų. paveikti jo valios gauti naudos išreiškimą (DK 452 str.). Tai
teisingumo apsauga , globa ir globa . Suaugusiųjų globa (savanoriška arba teisminė), kuri gali būti naudojama tik prižiūrint gydytojui, siekiant nustatyti, ar pasikeitė suaugusiojo asmeniniai gebėjimai.
Vykdydamas teisminę apsaugą, tyrimą nagrinėjantis teisėjas paskelbia tinkamiausią teisių gynimo priemonę. Taip pat bus paskirtas asmuo, atsakingas už suaugusiųjų apsaugą.
Kuravimas yra įrankis. Globėjaspalaiko ir kontroliuoja saugomą asmenį svarbiuose veiksmuose, o globa yra atstovavimo priemonė, kuria globėjas veikia saugomo asmens vardu ir jo vardu .
Apsaugos priemonę gali skirti tik teisėjas, jeigu ji yra būtina ir jeigu nėra kitos mažiau ribojančios priemonės, leidžiančios tinkamai apsaugoti asmenį (sutuoktinio parama ir parama, apsauga ateityje).
Todėl teisėjo skiriama apsaugos priemonė priklauso ne tik nuo suaugusiojo medicininės, šeimyninės ir tėvystės padėties, bet ir nuo jo savarankiškumo ar priklausomybės laipsnio .
Suaugusiųjų apsauga gali būti taikoma giminaičio (sutuoktinio, PACS partnerio, sugyventinės, šeimos nario) prašymu arba prokuroro prašymu.
Globa
Globa
numato būsimą apsaugą , kad būtų užtikrintas
teisingumas prieš globos teisėją