Geriausi pensijų fondai ir papildomų pensijų planai

Ar yra geriausias Eden pensionas, ar pensija nebegarantuojama Italijoje? Teisės aktai tik iš dalies apsaugo pareiškėjus, kurie visada turėtų atkreipti dėmesį.

Nepaisant pastarųjų 5 metų bumo, vis dar kyla didelis nepasitikėjimas papildomu fondu: ar yra geriausia „Eden Pension“? Ar išmokėtos santaupos tikrai saugios ? Tai yra klausimai, kuriuos dažnai užduodame sau ir dėl siaučiančios dezinformacijos.

Tiesą sakant, mūsų šalyje papildomi fondai dar nepasiekė tokios plėtros kaip užsienyje dar ir dėl to, kad dar prieš keletą metų mūsų socialinės apsaugos sistema galėjo apsaugoti darbuotojus, mokamas įmokas ir garantuoti pajamas – darbo santykių pabaiga – orus.

Tačiau per pastaruosius kelerius metus situacija pasikeitė, sustiprėjo baimės ir smalsumas, koks būtų geriausias individualus pensijų planas : juk išėjimas į pensiją daugeliui yra vienintelė pragyvenimo forma, o alternatyvių sprendimų stokos atveju ieškojimas tapo reikalavimas.

Tačiau pabrėžtina, kad nepasitikėjimas iš dalies pateisinamas tuo, kad papildomo pensijų fondo kapitalas nėra garantuotas ir bankroto atveju atima iš pareiškėjo visus sumokėtus pinigus.

Tik išeitinė kompensacija išlieka garantija , net ir pačiais rimčiausiais atvejais.

Ką tada daryti? Rizikuoti, o gal atsisakyti išeiti į pensiją?

Sunku pasakyti, bet, tiesą sakant, geriausio pensijų fondo nėra. Kita vertus, garantija išlieka informacija: daugeliu atvejų yra tendencija rinktis uždarą pensijų fondą , todėl be bankų ar draudimo bendrovių tarpininkavimo .

Arba net pasiteirauti apie apsaugos laipsnius . Visų pirma, būtina atminti, kad papildomo pensijų fondas niekada nėra apdraustas. Šios investicijos socialinio draudimo pobūdį užtikrinantys teisės aktai nustato tik šias apsaugos taisykles:

  • pareiga vykdyti prižiūrimą viešą atranką vadovų tapatybei nustatyti;
  • pareiga nurodyti banką, kuriame bus įmokėtos įmokos
  • taisyklių ir kriterijų, kuriais remiantis bus investuojamos lėšos, apribojimų perdavimas
  • pareiga leisti taisykles esant interesų konfliktui
  • kompetentingos priežiūros sistemos kontrolės pareiga

Todėl pasirinkimas atidaryti papildomą papildomos pensijos fondą yra griežtai asmeninis, visiškai laisvas ir nuo amžiaus apribojimų, bet galbūt dabar privalomas.