Naujienos Europos pensininkams

Europos Sąjungos statistikos tarnybos „Eurostat“ duomenimis, vidutinis pensinis amžius ES šalyse ir toliau didėja.

Naujausių tyrimų duomenimis, 2021 metais vidutinis išėjimo į pensiją amžius ES buvo 64,2 metų, tai yra 0,2 metų daugiau nei 2020 metais.

Italijos, Vokietijos ir Danijos piliečiai turi aukščiausią pensinį amžių ES – 66 metus. Tuo pačiu metu žemiausias išėjimo į pensiją amžius ES yra Prancūzijoje ir Graikijoje – 62 metai.

Dauguma ES šalių taip pat planuoja toliau didinti pensinį amžių, atsižvelgiant į ilgėjančią gyvenimo trukmę ir poreikį užtikrinti pensijų sistemos tvarumą demografinių pokyčių akivaizdoje.

Be to, kai kurios ES šalys taip pat imasi papildomų priemonių, skirtų pagerinti pensijų sistemą ir užtikrinti geresnę pensininkų ateitį.

Pavyzdžiui, daugelis šalių pensininkams siūlo papildomų priedų ir lengvatų, tokių kaip subsidijos būstui, nemokama medicininė priežiūra ir kelionės, nuolaidos kultūros renginiams.

Kai kurios šalys taip pat kuria naujoviškus pensijų sistemų finansavimo metodus, tokius kaip blokų grandinės technologijų ir skaitmeninių valiutų naudojimas, kad sistema taptų tvaresnė ir efektyvesnė.

Nepaisant to, kad pensijų sistema Europoje ir toliau tobulėja, ekspertai vis dar atkreipia dėmesį į būtinybę toliau tobulinti pensijų programas, siekiant užtikrinti orų gyvenimą ateities pensininkų kartoms.