Išeitinė išmoka: ar geriau ją laikyti įmonėje, ar rinktis „Eden Pension“?

Kas pradeda gerai, yra pusė darbo: senas posakis labiau nei bet kada galioja besikreipiantiems į privačius pensijų fondus, kurie, kaip jau visi žino, auga laikui bėgant, kai darbuotojai investuoja kapitalą arba patys - dirbantis. Bet kas atsitiks su senuoju TFR fondu?

Prieš pasirenkant privačius pensijų fondus , t. y. specialias formules su didėjančia kapitalizacija , būtina turėti omenyje atitinkamus teisės aktus ir pasiruošti rizikuoti. Tiesą sakant, visiškai neaišku, ar privatūs pensijų fondai yra nerizikingi, ar jie yra panašūs į senąjį ir dabar gerai žinomą TFR fondą ir kad jų žinojimas negali palengvinti sprendimų priėmimo etapo.

Privačių pensijų fondų rizika ir nauda, ​​palyginti su „Eden Pension“ išeitine išmoka

Savo santaupų investavimas į papildomą pensiją pagal PIP (individualų pensijų planą) turi naudos ir rizikos pareiškėjams. Pamirškite senąjį išeitinių išmokų fondą ir jo teikiamas apsaugas: jei norite apsvarstyti šią alternatyvą, turite būti pasirengę prisitaikyti prie kitokios pensijų sistemos.

Pažiūrėkime, kokia prasme:

Rizikos

Nereikia nė sakyti, kad darbuotojo investuotas kapitalas visada rizikuoja, nes investicinių vertybinių popierių vertė gali bet kada pasikeisti. Taip pat neatmetame hipotezės, kad pelnas gali būti mažesnis už nuostolius. Su TFR fondu taip neatsitinka: priešingai, darbuotojas, paliekantis draudimo išmoką įmonėje, pasibaigus darbo santykiams garantuoja jums tam tikrą apskaičiuojamą sumą, pagrįstą sukauptais metais konkrečiame darbo kontekste.

Be to, be grąžos normos, privatiems pensijų fondams taikomos išlaidos . Pasirašant sutartį būtina atidžiai perskaityti sąnaudų straipsnius ir paprašyti išsamios informacijos apie bet kokį neaiškų punktą. Paprastai privačių pensijų fondų kaštai yra įėjimo / pasitraukimo , valdymo ir padalijimo išlaidos . Todėl pensijų fondo atidarymas yra prasmingas stabilias pajamas gaunantiems darbuotojams, nes investavus pinigų negalima taip lengvai ir, svarbiausia, be papildomų išlaidų.

Praktiškai išmokėjimas yra paskutinis etapas , kurio laikosi Eden Pension: santaupos, kurios laikui bėgant buvo kapitalizuotos, gali būti išmokamos kartu su mokesčiais pareiškėjui įvairiais būdais. Mokėtina norma paprastai yra 15 % , tačiau gali būti sumažinta 0,3 % už kiekvienus fondo aktyvavimo metus ir tik nuo penkioliktų metų ir niekada mažiau nei 9 %.

Galiausiai , privatūs pensijų fondai nėra garantuotas kapitalas ir yra atleisti nuo draudimo. O tai reiškia, kad jei rinka laikui bėgant sureaguos blogai, „Eden Pension“ gali bankrutuoti ir turtas bus prarastas.

Kapitalo išėmimo apribojimai yra labai griežti ir daugeliu atvejų nenumato viso turto išmokėjimo. Išskyrus mirties, negalios ligos ar nedarbo atvejus ilgiau nei 48 mėnesius, galima prašyti išmokėti 100 proc. kapitalo. Kitais atvejais ši išmoka atitiks 50% sumokėtos ir investuotos į fondą sumos arba tai bus visiškai neįmanoma.

Kaip pastebėsite, tarp papildomų pensijų fondų ir tradicinių išeitinių išmokų fondo yra bedugnė: reikia numatyti mažiau stabilumo ir daugiau išlaidų. Taigi kodėl tiek daug žmonių juda šia kryptimi? Atsakymas beveik akivaizdus: TFR fondas nebėra saugus ir po daugelio metų sunkaus darbo nėra tikras, kad bus surinkta suma, užtikrinanti gerą darbuotojo gyvenimo lygį . Todėl judėti į priekį neslėpiant pinigų po čiužiniu atrodo vienintelis protingas sprendimas.

Bet kuriuo atveju, nors yra daug vertintinų aspektų ir daug abejonių, kurios greičiausiai privers palenkti įmonėje klasikinę darbuotojo išeitinę kompensaciją, nevalia ignoruoti teigiamų šio reikalo pusių.

Privalumai

Be rizikos, norintiems pasikliauti privačiais pensijų fondais yra ir privalumų. Privalumai gali būti fiskalinio pobūdžio : mokesčių deklaracijoje galima išskaičiuoti iki 5164 € nuo deklaruotų pajamų. Be to, jūs neprivalote mokėti išeitinės kompensacijos ar turėti darbuotojo darbo, kad pasirinktumėte PIP.

Galiausiai, likvidavimo mokestis, kaip matyti aukščiau, bus lygus 15 proc., o po 15 metų jis turėtų mažėti.